Ilość wody zużywanej w konwencjonalnych spłukiwaniach toaletowych stanowi zwykle znaczną część dziennego zużycia wody: na przykład, może to być nawet 50 litrów (13 galów amerykańskich) na osobę dziennie, jeśli osoba spłukuje swoją toaletę pięć razy dziennie przy użyciu 10 litrów na spłukiwanie.

Nasze kotły CO a przyłączenia

Dwuczęściowe gniazdo przyłączeniowe i pokrywa muszli klozetowej są zazwyczaj montowane nad miską, aby umożliwić przykrycie toalety, gdy nie jest ona używana, oraz aby zapewnić komfort siedzenia. Siedzenie może być zainstalowane fabrycznie lub części mogą być sprzedawane oddzielnie i montowane przez dystrybutora hydraulicznego lub instalatora. Ważne są:

  • Zużycie wody,
  • Odpływ z miski jest widoczny z tyłu miski, podłączonej do rury odpływowej.

Nowoczesne konstrukcje nisko spłukiwanych toalet pozwalają na użycie znacznie mniejszej ilości wody na spłukiwanie – od 4,5 do 6 litrów (1,2 do 1,6 gal) na spłukiwanie. Niektórzy użytkownicy nie spłukują toalet po oddaniu moczu, aby oszczędzać wodę. Natomiast o naszych kotłach CO poczytaj na: nasze kotły CO.

 

nasze kotly CO

 

Podwójne spłukiwanie toalet umożliwia użytkownikowi wybór pomiędzy spłukiwaniem moczu lub odchodów, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość wody w porównaniu z konwencjonalnymi urządzeniami. Uchwyt spłukiwania w niektórych z tych toalet jest przesuwany w górę w celu spłukiwania jednego rodzaju, a w dół w celu spłukiwania drugiego. W innych konstrukcjach stosuje się segmentowy przycisk spłukiwania; naciśnięcie mniejszej sekcji powoduje zmniejszenie ilości wody.

Spłukiwanie przy użyciu źródeł wody niezdatnej do picia. Spłukiwanie wody surowej, w tym spłukiwanie wody morskiej, jest metodą oszczędzania wody, gdzie woda surowa, taka jak woda morska, jest używana do spłukiwania toalet. Systemy takie są stosowane w miejscach takich jak większość miast i miasteczek w Hongkongu (patrz zaopatrzenie w wodę i urządzenia sanitarne w Hongkongu), Gibraltar oraz Avalon, Kalifornia, Stany Zjednoczone. Głowy (na statkach) są zazwyczaj spłukiwane wodą morską.

Toalety spłukiwane mogą, jeśli są do tego przeznaczone, używać wody szarej (wody używanej wcześniej do mycia naczyń, prania i kąpieli) raczej do spłukiwania niż wody pitnej (wody pitnej).

Nasze kotły CO – podręczna etymologia

Termin „szafa wodna” („WC”) był wcześnie określany jako pomieszczenie wewnętrzne lub zewnętrzne z spłukiwaną toaletą, w odróżnieniu od szafy ziemnej, która zazwyczaj znajduje się na zewnątrz i wymaga okresowego opróżniania jako „gleba nocna”. Pierwotnie używano terminu „szafa zmywająca”.

Termin „szafa wodna” powstał w Anglii około 1870 roku. Do Stanów Zjednoczonych dotarła dopiero w latach osiemdziesiątych XIX wieku. W tym czasie tylko luksusowe hotele i zamożni ludzie mieli kryte prywatne łazienki. Do 1890 r. w Stanach Zjednoczonych wzrosła świadomość społeczna na temat teorii chorób i beztrosko usuwanych odpadów ludzkich, które są skażone i zaraźliwe.
Pierwotnie termin „wanna” odnosił się tylko do pokoju, w którym znajdowała się wanna (zazwyczaj jest to oddzielny pokój, w którym nie ma toalety), ale konotacja ta zmieniła się w powszechnym użyciu w Ameryce Północnej.