Przenośne zasilacze ogrodzeń przeznaczone są do ogrodzeń tymczasowych, zasilane wyłącznie bateriami lub bateriami ładowanymi przez mały panel słoneczny. Szybkie układanie i usuwanie tymczasowych ogrodzeń elektrycznych wieloramiennych na dużej powierzchni można wykonać za pomocą zestawu kołowrotków zamontowanych na ciągniku lub pojeździe terenowym.

Napędy a ogrodzenie nieśmiercionośne

W przypadku owiec, drobiu i innych mniejszych zwierząt, na słupach izolacyjnych można zamontować plastikową siatkę elektryczną – jest to również skuteczne w trzymaniu niektórych drapieżników, takich jak lisy. Natomiast o samych napędach poczytasz więcej na: https://mat-pol.com.pl/bramy-garazowe/napedy/.

napędy do bram

W praktyce, gdy większość zwierząt dowie się o nieprzyjemnych konsekwencjach dotknięcia ogrodzenia, zwykle unikają go przez dłuższy czas, nawet gdy jest nieaktywny. Jednak niektóre zwierzęta uczą się unikać wstrząsu, albo poprzez szybkie bieganie pod płotem pomiędzy impulsami, albo poprzez przepychanie innych osobników przez płot. Zwierzęta z grubą wełnianą powłoką (np. owce lub bydło góralskie) mogą nauczyć się przepychać przez ogrodzenie samodzielnie, używając swoich płaszczy jako izolacji elektrycznej. Niektóre zwierzęta również nauczą się rozpoznawać lekki dźwięk kliknięcia przez niektóre ogrodzenia elektryczne i w ten sposób mogą wyczuć, kiedy ogrodzenie jest wyłączone.

Napędy a bezpieczeństwo

Ogrodzenia elektryczne są przydatne do kontrolowania przemieszczania się dzikich zwierząt. Przykłady obejmują odstraszanie jeleni od wchodzenia na teren prywatny, trzymanie zwierząt z dala od pasów startowych na lotniskach, powstrzymywanie dzika od plonów oraz zapobieganie zanieczyszczaniu przez gęsi obszarów wykorzystywanych przez ludzi. Ogrodzenia elektryczne są szeroko stosowane w sytuacjach środowiskowych, zmniejszając konflikt między słoniami lub innymi zwierzętami a ludźmi w Afryce i Azji.

Elektryczne ogrodzenia bezpieczeństwa to ogrodzenia elektryczne skonstruowane przy użyciu specjalistycznego sprzętu i zbudowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa obwodowego, a nie w celu zarządzania zwierzętami. Zabezpieczające płoty elektryczne składają się z przewodów przewodzących impulsy prądu elektrycznego w celu zapewnienia nieśmiercionośnego wstrząsu odstraszającego potencjalnych intruzów.

Naruszenie ogrodzenia powoduje również alarm, który jest rejestrowany przez elektryczny generator ogrodzenia bezpieczeństwa, a także może wyzwolić syrenę, strob lub powiadomienia do centrali alarmowej lub bezpośrednio do właściciela za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu. W praktyce ogrodzenia elektryczne stanowią rodzaj czujników, które działają jako (lub część) bariery fizycznej, psychologicznie odstraszające potencjalnych intruzów oraz jako część systemu alarmowego bezpieczeństwa.

Wielostrefowy, zabezpieczający płot elektryczny stosowany obok bariery fizycznej. Elektryczne ogrodzenia nieśmiercionośne są stosowane zarówno przez organy sektora prywatnego, jak i rządowego w celu zapobiegania wtargnięciu. Należą do nich przewoźnicy towarowi, aukcje samochodowe, wypożyczalnie sprzętu, dealerzy samochodowi, wspólnoty mieszkaniowe, fabryki lub magazyny handlowe, więzienia, bazy wojskowe i budynki rządowe.